Bor - suplementy w korzystnej cenie

Bor w organizmie człowieka jest pierwiastkiem śladowym, o którym nie mówi się zbyt wiele. Nie jest on tak „popularny” jak żelazo, czy magnez, a mimo to spełnia istotną rolę we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Ten cenny mikroelement znajduje się przede wszystkim w orzechach, rodzynkach, morelach, daktylach oraz winogronach. Co jednak zrobić w przypadku, gdy bor jest dostarczany do naszego organizmu w niewystarczających ilościach? Wówczas doskonałym rozwiązaniem okaże się suplement dostępny na niniejszej stronie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Dzienne zapotrzebowanie dorosłego człowieka na bor wynosi zaledwie dwa do czterech miligramów. Najczęściej jest on dostarczany w postaci pokarmu, jednak w przypadku jego niedoboru, pomocne mogą okazać się suplementy. Niedobór tego minerału może być trudny do zauważenia, ponieważ zdarza się, że jest on mylony z innymi dolegliwościami. W wielu przypadkach zaczyna się dość niewinnie, jednakże długotrwały niedobór boru może przyczyniać się do powstawania zaburzeń hormonalnych oraz chorób zwyrodnieniowych stawów.

Bor Jest 4 produktów.
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów

Produkty

Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów

Bor. Suplement – jaka jest jego rola w naszym organizmie?

Liczne badania naukowe prowadzone na przestrzeni lat wyraźnie pokazują bardzo korzystny wpływ boru przede wszystkim na funkcje intelektualne oraz pamięć (zarówno krótkotrwałą jak i długotrwałą). W praktyce oznacza to, że zażywając suplementy z tym właśnie składnikiem, jesteśmy w stanie w znacznym stopniu poprawić swoją pamięć. Ponadto, lekarze zaobserwowali również progres w zakresie koordynacji ruchowej, jak i zdolności manualnych u osób zażywających bor. Równie ciekawym efektem jego stosowania jest wzrost aktywności estrogenów oraz testosteronu, co oznacza, że jego wpływ na gospodarkę hormonalną jest bardzo istotny, choć niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę.

Bor wpływa też na gospodarkę wapniowo-fosforanową, a co za tym idzie – na układ kostny. Nasila on wchłanianie wapnia w przewodzie – pokarmowym, tym samym ograniczając jego wydalanie z organizmu. Nie każdy wie, że normalizowanie poziomu wapnia odgrywa istotną rolę dla właściwej mineralizacji kości, jak i prawidłowego procesu ich wzrostu. To właśnie dzięki temu bor skutecznie zapobiega zarówno demineralizacji kości, jak i osteoporozy, co jest szczególnie istotne w przypadku kobiet po menopauzie.

Bor. Suplement na wyciągnięcie ręki

Wszystkie osoby poszukujące suplementów boru serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Znaleźć w niej można preparaty pochodzące wyłącznie od najlepszych oraz godnych zaufania producentów, dających gwarancję wysokiej ich skuteczności.