Witamina D3+K2 - korzystna cena

Wszystkim osobom chcącym zadbać o swoje zdrowie w sposób skuteczny, polecamy nasze preparaty, w których znajduje się witamina D3 z K2mk7. Jakie są właściwości tych dwóch witamin i dlaczego są one tak istotne dla właściwego funkcjonowania naszego organizmu?

Przede wszystkim, witamina D3 wspomaga zdrową gęstość i strukturę kości, jaka jest potrzebna do optymalnej absorpcji wapnia. Co więcej, ten składnik odżywczy wzmacnia i reguluje funkcje odpornościowe, wspomaga optymalną pracę układu sercowo-naczyniowego i poprawia funkcje komórkowe. Badania wykazały, że dodatkowa witamina D3 (cholekalcyferol) jest znacznie skuteczniejsza w konwersji na aktywną witaminę D w organizmie niż witamina D2 (ergocalciferol). To sprawia, że jest korzystną formą uzupełniającą niedobór tego składnika odżywczego.

Witamina D3+K2 Jest 12 produktów.
Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów

Produkty

Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów

Witamina D z K2mk7

Niedobór witaminy D3 i K2mk7 występuje powszechnie u Polaków, ze względy na brak wystarczającej ilości światła słonecznego. Jak to działa? Witamina D od spożycia lub narażenia na słońce wymaga dwóch etapów aktywacji w organizmie. Pierwsza aktywacja występuje w wątrobie, a druga aktywacja występuje w nerkach, co pozwala na regulację metabolizmu wapnia.

Receptory witaminy D są obecne w całym ciele, w tkankach, takich jak skóra, chrząstka, serce, gruczołu krokowego, kości i jelit, a zatem drugi etap aktywacji odbywa się również w tkankach lokalnych. Witamina D odgrywa rolę w większości organów i układów organizmu. Jest to hormonopodobny, znany z interakcji z ponad 200 różnych genów i odgrywa kluczową rolę regulatorową jako aktywator metaboliczny dla wielu procesów metabolicznych. Działa jako "przełącznik molekularny", wpływając na ekspresję wielu genów.

Witamina D3 i K2mk7 – dlaczego witamina K2 jest tak ważna?

Witamina K2, znajdująca się w naszych preparatach z witaminą D z K2mk7 to niezaprzeczalne korzyści dla naszego organizmu. Poza uczestnictwem w krzepnięciu krwi, odpowiada również za zdrowe kości. Zapobiega także zwapnieniom płytek miażdżycowych, jak i rozwojowi chorób związanych z układem krążenia. Witamina ta ma fundamentalne znaczenie dla każdego organizmu, dlatego też poszerzyliśmy swoją ofertę o ten właśnie produkt.

Witamina D z K2mk7 zapobiega również akumulowaniu się wapnia w tętnicach. Jej zadanie polega więc przede wszystkim na aktywacji białka osteokalcyny, które jest w stanie „kierować” wapń zarówno do zębów, jak i do kości – czyli tam, gdzie jest jego miejsce.

W przypadku niedoboru tej witaminy, wchłonięty wapń może osadzać się w tętnicach, prowadząc tym samym do tworzenia się blaszki miażdżycowej. Jednocześnie w kościach zauważalny jest jego niedobór, prowadzący do rozwoju osteoporozy. Co więcej, witamina K2 może również aktywować białko, nazywane MGP, dzięki któremu wapń osadzony w tętnicach oraz innych tkankach, jest z nich usuwany.