Minerały

Minerały, będące mikro- i makroelementami, są związkami niezbędnymi dla odpowiedniego funkcjonowania organizmu każdego człowieka. Składniki mineralne dają gwarancję rozwoju, zdrowia oraz zdolności reprodukcji, dlatego też ich obecność jest kwestią tak istotną. Warto wiedzieć, że minerały stanowią mniej więcej 4% masy ciała, a z 46 składników mineralnych blisko 30 to pierwiastki niezbędne do życia. Niestety, organizm ludzki nie jest w stanie produkować ich na własną rękę, dlatego też człowiek musi dostarczać je wraz z pożywieniem lub też za pomocą specjalnych preparatów.

MINERAŁY Jest 5 produktów.
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów

Produkty

Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów

Minerały niezbędne każdemu człowiekowi

Jakie minerały są niezbędne, by móc cieszyć się nienagannym zdrowiem? Są to przede wszystkim:

  • wapń, będący jednym z podstawowych składników zębów oraz kości. Jest on niezwykle pomocny podczas procesu krzepnięcia krwi i odpowiada za prawidłową kurczliwość mięśni oraz obniżanie poziomi cholesterolu.
  • magnez, biorący udział w sprawnym funkcjonowaniu enzymów, w tym również trawiennych, co oznacza że ma on pozytywny wpływ m.in. na właściwą przemianę materii. Jest szczególnie ważny dla prawidłowej pracy układu nerwowego oraz niezawodnej pamięci, jak i koncentracji. Odpowiedni poziom magnezu przeciwdziała nadciśnieniu oraz zmniejsza napięcie nerwowe.

Minerały niezbędne każdemu z nas to również:

  • potas, odpowiadający za właściwe działanie nerek, co oznacza, że przyczynia się on do regulacji wody w organizmie. Gwarantuje także równowagę kwasowo-zasadową, a wszystko to dzięki usuwaniu z organizmu ubocznych produktów będących wynikiem przemiany materii. W znacznym stopniu zwiększa sprawność umysłową i zapewnia właściwą pracę serca.
  • żelazo, będące jednym z najważniejszych składników hemoglobiny, czyli białka transportujące tlen do komórek znajdujących się w naszym organizmie. Jego odpowiedni poziom daje także gwarancję właściwej pracy serca oraz wysokiej odporności.

Korzystna oferta minerałów

Specjalnie dla Państwa stworzyliśmy atrakcyjną ofertę produktów, pochodzących od najlepszych oraz godnych zaufania producentów. Gwarantujemy szeroki wybór, niewygórowane ceny oraz możliwie jak najszybszy czas wysyłki zamówionych przez Państwa produktów. W przypadku jakichkolwiek pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji i bardzo chętnie odpowiemy na ewentualne wątpliwości.