Zioła

Każdy z nas codziennie dokonuje wyborów, które mają ogromny wpływ na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Odpowiednia dieta, ćwiczenia, relaks, witaminy, czas na odpoczynek. Wiele osób sięga także po zioła, by w naturalny sposób poprawić jakość swojego życia. Wiadomo przecież, że już tysiące lat temu, zioła pomagały ratować życie, koiły ból i poprawiały nasz wygląd. Dzisiaj doskonale zdajemy sobie sprawę ze zbawiennej mocy ziół oraz jesteśmy w stanie wykorzystać ich unikalne właściwości. By dbać o swoje zdrowie, warto postawić na wyjątkowe substancje pochodzące prosto z natury.

Obecnie w celach medycznych wykorzystuje się ponad kilkanaście tysięcy roślin. Zioła zostały szczegółowo zbadane, dzięki czemu jesteśmy w stanie idealnie dobrać konkretne zioło do naszych potrzeb. Współczesna medycyna coraz częściej zaleca leczenie oparte na połączeniu związków chemicznych ziół i chemicznych specyfików. W ten sposób powstają wyjątkowe zestawy cennych składników, które pomagają poprawić komfort naszego życia.

ZIOŁA Jest 2 produktów.
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

Produkty

Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

Które zioła pomagają?

Wiele osób cierpiących na przewlekłe schorzenia sięga po zioła i preparaty na nich oparte, ponieważ okazują się one o wiele skuteczniejsze niż tradycyjne leki. Wszystko dzięki zawartości alkaloidów, antrazwiązków, azulenów, fenoli, flawonoidów, garbników, pektyn czy związków śluzowych. To właśnie te związki chemiczne sprawiają, że rośliny pomagają leczyć i zapobiegać różnych przypadłościom. Każda roślina jest jednak inna i może mieć inne zastosowanie. Aby prawidłowo stosować zioła, warto dokładnie poznać ich właściwości. W ten sposób lepiej będziemy w stanie dobrać lek do naszych potrzeb i oczekiwań. Naturalne i roślinne preparaty są również bezpieczniejsze dla zdrowia niż sztuczna chemia, której stosowanie często kończy się nieuniknionymi skutkami ubocznymi.

Rośliny możemy podzielić na te o właściwościach przeciwzapalnych, wykrztuśne, przeciwgorączkowe, moczopędne, zioła przeczyszczające, przeciwbiegunkowe, obniżające ciśnienie krwi, osłaniające układ pokarmowy czy wzmacniające. Bardzo często w jednym preparacie łączy się kilka różnych ziół, by wzmocnić działanie suplementu. Użyte w odpowiednich proporcjach mogą działać równie skutecznie, jak chemicznie stworzony lek. Na naszej stronie można poznać właściwości i zastosowanie kilku najbardziej popularnych roślin. Zioła i rośliny, które wykazują się najciekawszymi właściwościami to: ginko biloba, zielona herbata, gotu kola, żeń-szeń, ostropest, saw palmetto, maca, spirulina, echinacea jeżówka, ashwagandha, ekstrakt z pestek czy oliwka europejska. Preparaty stworzone na ich podstawie doskonale służą naszemu zdrowiu.