Luteina

Luteina to jedna z nazw kobiecego hormonu - progesteronu, który ma istotne znacznie w cyklu comiesięcznego krwawienia. Niedobór luteiny ma poważne konsekwencje dla przyszłych matek, jak i tych, które spodziewają się potomka, ponieważ bez właściwego stężenia tej substancji może dojść do poważnych trudności z zajściem w ciąże, jak również problemów z jej utrzymaniem.

Za wytwarzanie hormonu jest odpowiedzialne ciałko żółte w jajniku, łożysko, kora nadnerczy i środkowy układ nerwowy. Dzięki suplementacji i dostarczeniu luteiny, kobiety mają szansę na stabilizacje stężenia tego hormonu.

Luteina jest naturalnym filtrem i antyoksydantem. Jej niedobór ma nie tylko ścisły związek z prawidłowym rozwojem ciąży, ale również z chorobami oczu, w szczególności zwyrodnieniem plamki żółtej (AMD). Wszystkie osoby, które mają podejrzenie AMD, jaskry lub zaćmy powinny profilaktycznie zażywać luteinę, by nie dopuścić do rozwoju uwarunkowanej genetycznie choroby. Ponadto osoby, które cierpią na retinopatię cukrzycową oraz nadciśnieniową również powinny zwrócić uwagę na kojące właściwości luteiny. Normalizując pracę gruczołów łojowych skutecznie radzi sobie z poprawą wyglądu skóry poprzez uelastycznienie i nawodnienie.

Luteina Jest 4 produktów.
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów

Produkty

Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów