Nadnercza

Nadnercza to niewielkie, ale bardzo istotne gruczoły. Wytwarzane przez nie hormony decydują przede wszystkim o właściwej gospodarce wodnej organizmu, jak również wpływają na nasze emocje, poziom sodu i potasu oraz na metabolizm. Bez tego właśnie gruczołu niemożliwy by był także rozwój niektórych cech płciowych. Ponadto, od stanu nadnerczy zależy również kondycja całego organizmu.

Nadnercza znajdują się nad górnym biegunem nerek i złożone są z dwóch części: rdzeniowej oraz korowej. Pojedyncze nadnercze waży najczęściej około 10g, a jego grubość oscyluje wokół 6 mm. Kora nadnerczy stanowi znaczną większość masy tego gruczołu i zbudowana jest z 3 warstw: siatkowatej, kłebowatej oraz pasmowatej.

To właśnie w korze produkowane są hormony sterydowe, takie jak:

  • androgeny (w ilościach niewielkich)
  • aldosteron, wpływający na równowagę wodno-mineralną organizmu
  • kortyzol, zwany również hydrokortyzonem, którego zadaniem jest zwiększanie stężenia glukozy we krwi podczas sytuacji stresowych

Nadnercza od Thorne Research

Wszystkim osobom zainteresowanym proponujemy zakup nadnerczy od amerykańskiego producenta Thorne Research. Suplementy te posiadają oryginalne etykiety w języku angielskim oraz dodatkowe etykiety informacyjne w języku polskim. Każde opakowanie dodatkowo posiada folię zabezpieczającą wieczko - dopiero po jej zerwaniu możliwe jest otwarcie produktu. Zapraszamy do zakupów!

Nadnercza Jest 1 produkt.
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

Produkty

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji