Ornityna

Ornityna jest aminokwasem, który wzmaga usuwanie amoniaku z organizmu przez zwiększenie syntezy mocznika w cyklu mocznikowym w wątrobie. Jej działanie jest nieocenione w procesie odtruwania, jak i korzystnego działania na przemianę białek, tłuszczów i węglowodanów w organizmie.

Ponadto, badania dowodzą, że działa również regenerująco na uszkodzone komórki wątrobowe. Jej działanie jest szczególnie istotne dla osób, które zmagają się z chorobami wątroby różnego pochodzenia, które przebiegają z hiperamonemią i z zagrażającą życiu encefalopatią wątrobową. Dzięki właściwej suplementacji i dostarczeniu odpowiedniej ilości ornityny, zyskujemy gwarancję właściwego wspomagania czynności wątroby.

Ornityna bierze udział w najważniejszych procesach odpowiedzialnych za detoksykację amoniaku w organizmie. Zarówno synteza mocznika, jak i synteza glutaminy nie doszłaby do skutku bez czynnego udziału ornityny. Proces syntezy mocznika zachodzi w hepatocytach okołowrotnych, gdzie ornityna jest aktywatorem karbamoilotransferazy ornitynowej oraz syntetazy karbamoilofosforanowej. W naszym sklepie znajdą Państwo m.in. ornitynę w proszku. Nie należy stosować jej w przypadku nadwrażliwości lub uczulenia na którykolwiek ze składników preparatu.

Ornityna Jest 3 produktów.
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów

Produkty

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów