Suplementy

Szybkie tempo życia, praca po godzinach, ubogie w wartości odżywcze posiłki, nadmierny i utrzymujący się stres, mała ilość słońca i snu, w takich warunkach nasz organizm nie ma szansy na regenerację i prawidłowe funkcjonowanie. Suplementy zostały stworzone po to, by uzupełnić naszą dietę o ważne dla zdrowia i życia składniki. Zgodnie z definicją, suplementy diety są środkiem spożywczym, którego celem jest uzupełnienie normalnej diety. Jest źródłem witamin, składników mineralnych lub innych składników dających efekt odżywczy.

Kto produkuje suplementy? Najczęściej są to te same firmy, które zajmują się produkcją leków. To ważne ponieważ mamy pewność, że dana firma spełnia wysokie wymagania dotyczące sposobu produkcji, miejsca oraz czystości. Bardzo często firmy posiadają własne zaplecza badawczo-naukowe i dokładnie sprawdzają jakość wytworzonych przez siebie produktów. Suplementy można zakupić w Internecie lub aptece, gdzie uzyskamy kompleksową informację na temat właściwości wybranego produktu.

SUPLEMENTY Jest 2 produktów.
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

Produkty

Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

Suplementy – właściwości i korzyści

W zależności od naszych potrzeb, możemy wybrać produkt bogaty w konkretne składniki odżywcze, witaminy czy minerały. Przed zakupem warto jednak dokładnie zastanowić się nad objawami naszej choroby czy elementami życia, które chcielibyśmy poprawić. Suplementy diety są potrzebne dla utrzymania zdrowo funkcjonującego organizmu. Jeżeli nie dbamy o zbilansowaną dietę i spożywamy ubogą w wartości odżywcze żywność, żyjemy w ciągłym pośpiechu i stresie, nie wysypiamy się, bez odpowiednich suplementów nasz organizm nie jest się w stanie odpowiednio zregenerować, co może doprowadzić do zaburzenia gospodarki hormonalnej i rozwlekłych stanów zapalnych.

Suplementy powinny przede wszystkim stosować osoby, które ze względu na konkretne choroby, muszą uzupełnić dietę o niezbędne składniki. O suplementacji powinny pomyśleć także wszyscy cierpiący na miażdżycę, osteoporozę, choroby tarczycy, nerek, wątroby czy trzustki, cukrzycy, osoby zażywające antybiotyki czy chorzy z zespołem złego wchłaniania. Warto zwrócić uwagę na powszechny problem spowodowany brakiem witaminy D, na który ma wpływ m.in. nieustanna praca w zamkniętych pomieszczeniach. Suplementy są również polecane osobom starszym oraz kobietom w ciąży. Przed wyborem odpowiedniego produktu, warto zapoznać się z właściwościami oraz zastosowaniami konkretnych suplementów. Na naszej stronie znajdziesz jedne z popularniejszych I skuteczniejszych suplementów diety zawierające takie składniki jak: kwertycyna, pregnenolon, huperzine, phosphatidylserine, koenzym Q10, kofeinę, melatoninę czy olej MCT.