Witamina B7 (biotyna) - korzystna cena

Stan zdrowia każdego człowieka ocenić można przede wszystkim na podstawie wyglądu ciała. Zarówno włosy, skóra, jak i paznokcie są w stanie wiele powiedzieć o samopoczuciu naszych komórek. Jeżeli więc paznokcie są łamliwe, a pozbawione blasku włosy zaczynają wypadać, to prawdopodobnie komórki naszego ciała są niedożywione. Warto więc wiedzieć, że witaminy z grupy B mają pozytywny wpływ na szereg procesów mających miejsce w naszym organizmie. Do witamin tych należy również biotyna (B7), którą dostać można za pośrednictwem niniejszej strony.
Czym charakteryzuje się biotyna?

  • jest magazynowana w wątrobie
  • bierze udział w metabolizmie tłuszczów i białej oraz uczestniczy w syntezie kwasów tłuszczowych
  • przyczynia się do lepszego wchłaniania witaminy C
  • uczestniczy, wraz z witaminą K, w syntezie protrombiny, które jest białkiem wpływającym na właściwe krzepnięcie krwi
  • współdziała w przemianie aminokwasów oraz cukrów
  • ma pozytywny wpływ na kondycję włosów – zapobiega ich łysieniu oraz siwieniu
  • ma pozytywny wpływ na wygląd paznokci – sprawia, że są one mocne i nie łamią się
Biotyna B7 Jest 9 produktów.
Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów

Produkty

Pokazuje 1 - 9 z 9 elementów

Witamina B7 – w trosce o zdrowe włosy oraz skórę

Witamina B7 zawiera cząsteczki siarki, która skutecznie chroni włosy oraz skórę. Docierając bezpośrednio do wybranych komórek dostarcza naszemu organizmowi ten właśnie pierwiastek. Uczestniczy także w syntezie kwasów tłuszczowych, białek oraz tłuszczów, dzięki czemu wpływa pozytywnie na właściwy wygląd oraz funkcjonowanie skory, włosów i paznokci. To właśnie między innymi dlatego suplementy z biotyną zalecane są bardzo często w przypadku słabych włosów, łamliwych paznokci, jak i łuszczącej się skóry. Biotyna okaże się też pomocna w przypadku leczenia trądziku młodzieńczego, ponieważ skutecznie zapobiega łojotokowi.

Biotyna współdziała również z aminokwasami, takimi jak izoleucyna, walina oraz leucyna, które są aktywnymi substancjami znajdującymi się w naszych mięśniach. Ma to szczególne znaczenie pod kątem zaopatrzania nerwów w niezbędną energię. Właściwa ilość tej witaminy w naszym organizmie ma też bardzo duży wpływ na witalność, wrażliwość czuciową, dobre samopoczucie oraz prawidłowe funkcjonowanie systemu nerwowego. Lecz na tym jej zalety się nie kończą.

Biotyna poprawia również przemiany glukozy

Nie każdy wie, że biotyna, dostępna w naszym sklepie, poprawia także przemiany glukozy powstające w wątrobie, czego dowodem są liczne badania prowadzone w tym właśnie zakresie. Oddziaływanie tych dwóch substancji jest szczególnie ważne dla osób cierpiących na cukrzycę, u których spożywanie jej dodatkowych dawek może poprawić przemianę glukozy.