Witamina B12 (kobalamina) - korzystna cena

Nie każdy wie, że „vita” to łacińskie słowo oznaczające życie, co doskonale ukazuje istotną rolę tych właśnie związków w naszym organizmie. Pełnia one przede wszystkim funkcje regulacyjne i są niezbędne do prawidłowego jego funkcjonowania. Organizm czerpie witaminy przede wszystkim z pożywienia, ponieważ nie jest on w stanie wytwarzać ich sam. Problem zaczyna się wtedy, gdy przez nieodpowiednią dietę, nie dostarczamy mu wszelkich niezbędnych składników. W takim przypadku warto zainteresować się ofertą naszych witamin, wśród których znaleźć można m.in. kobalaminę.

Witamina B12 Jest 14 produktów.
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 14 elementów

Produkty

Pokazuje 1 - 12 z 14 elementów

Witamina B12. Cena i inne informacje

Witamina B12, czyli kobalamina, dostępna w naszej ofercie w niewysokiej cenie, pełni w organizmie wiele funkcji. Jej niedobór może przyczyniać się między innymi do zaburzeń funkcjonowania układu nerwowego, jak i niedokrwistości megaloblastycznej, dlatego też warto już zawczasu zaopatrzyć się w niniejsze preparaty. Witamina ta, podobnie, jak ma to miejsce w przypadku innych witamin z grupy B, bierze udział m.in. w przemianie białkowej, węglowodanowej, tłuszczowej, jak i w wielu innych procesach.

Kobalamina to szereg korzyści zdrowotnych dla naszego organizmu. Warto więc wiedzieć, że witamina ta:

  • uczestniczy w wytwarzaniu czerwonych krwinek
  • odgrywa istotną rolę podczas odtwarzania kodu genetycznego
  • umożliwia syntezę zachodzącą w komórkach, w głównej mierze szpiku kostnego
  • wpływa na właściwe funkcjonowanie układu nerwowego
  • zapewnia równowagę psychiczną oraz dobry nastrój
  • pobudza apetyt

Witamina B12. Cena – dlaczego warto ją zażywać?

Cena witaminy B12 jest niska w porównaniu z szeregiem korzyści, jakie wiążą się z jej zażywaniem. Witamina ta odpowiedzialna jest także za właściwe funkcjonowanie układu nerwowego na parę sposobów: przede wszystkim dzięki aktywnemu udziałowi w biosyntezie nukleotydów oraz choliny, która wchodzi w skład osłonki mielinowej otaczającej nasze nerwy. W praktyce oznacza to, że w przypadku niedoborów kobalaminy mogą pojawiać się niepokojące sygnały pochodzące z układu nerwowego, takie jak m.in. uczucie mrowienia (szczególnie w kończynach dolnych), drętwienie, zaburzenia chodzenia oraz równowagi. Warto również wiedzieć, że witamina B12 bierze tez udział w syntezie serotoniny, będącej neuroprzekaźnikiem, który we właściwym stężeniu może mieć działanie antydepresyjne. Jeśli poziom kobalaminy jest za niski, wówczas mogą pojawiać się: zły nastrój, rozdrażnienie oraz zmęczenie.

Zapraszamy więc do zakupów kobalaminy każdego zainteresowanego poprawą swojego zdrowia i samopoczucia. W przypadku jakichkolwiek pytań związanych z naszymi produktami pozostajemy do Państwa dyspozycji i chętnie odpowiemy na każde z nich.