Wapń - suplementy w korzystnej cenie

Minerały, będące mikro- i makroelementami, są związkami niezbędnymi dla odpowiedniego funkcjonowania organizmu każdego człowieka. Składniki mineralne dają gwarancję rozwoju, zdrowia oraz zdolności reprodukcji, dlatego też ich obecność jest kwestią tak istotną. Stanowią mniej więcej 4% masy ciała, a z 46 składników mineralnych blisko 30 to pierwiastki niezbędne do życia. Niestety, organizm ludzki nie jest w stanie produkować ich na własną rękę, dlatego też niezbędne jest dostarczanie organizmowi tych preparatów oraz ich zakup. Suplementy diety, do których należy również wapń mogą przynieść szereg korzyści zdrowotnych dla naszego organizmu. Czy suplement musi być drogi? Udowadniamy, że nie – cena wapnia w sklepie Provitax jest niezwykle atrakcyjna.

Wapń, który proponujemy Państwu w formie wygodnego suplementu, jest składnikiem mineralnym należących do makroelementów. Szacuje się, że mniej więcej 99% jego zasobów znajduje się w naszych kościach, a pozostały 1% - w komórkach tkankach miękkich, jak i we krwi oraz płynach pozakomórkowych. Wapń pełni szereg istotnych funkcji ustrojowych – jest niezbędny w procesie krzepnięcia krwi, w znacznym stopniu wpływa na pobudliwość układu nerwowego, mięśni szkieletowych, mięśni gładkich, jak również na przepuszczalność błon komórkowych. Inną, równie istotną funkcją wapnia jest jego wpływ przede wszystkim na twardość zębów oraz kości. Jony tego minerału pomagają również utrzymać równowagę kwasowo-zasadową naszego organizmu.

Wapń Jest 5 produktów.
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów

Produkty

Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów

Wapń. Suplement – co się dzieje w przypadku niedoborów tego minerału?

Organizm każdego człowieka jest skonstruowany w taki sposób, że stara się utrzymać poziom wapnia na właściwym poziomie. Jeżeli więc dostarczamy mu zbyt mało tego minerału wraz z pożywieniem, wówczas zaczyna on być uwalniany bezpośrednio z kości. W ten właśnie sposób może dojść do sytuacji, która określana jest odwapnieniem kości, które w efekcie stają się o wiele słabsze oraz znacznie bardziej podatne na urazy. Dlatego też, by zapobiec występowaniu podobnych sytuacji, warto już zawczasu zaopatrzyć się w suplementy wapnia.

Wapń. Cena na każdą kieszeń

W trosce o zadowolenie wszystkich Klientów, którzy zdecydowali się na zakup wapnia za pośrednictwem naszego sklepu, stworzyliśmy ofertę, która nie nadwyręży Państwa budżetu. Od lat udowadniamy, że dbanie o zdrowie nie musi wiązać się z wysokimi cenami, czego dowodem są wszystkie nasze minerały oraz witaminy.