Żelazo - suplementy diety w korzystnej cenie

Żelazo, znajdujące się w naszym suplementach diety, jest jednym z pierwiastków mineralnych niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Po jego dostarczeniu, jest ono wchłaniane w dwunastnicy, a następnie, wraz z transferyną, krąży we krwi, ażeby następnie być transportowanym do śledziony, wątroby oraz szpiku kostnego. Szacuje się, że w organizmie człowieka znajduje się około 5 gramów żelaza, a znaczna część z nich występuje przede wszystkim w hemoglobinie, czyli białku, które daje możliwość pobierania tlenu w płucach oraz oddawania go w tkankach. Natomiast w szpiku kostnym żelazo wykorzystywane jest podczas tworzenia czerwonych krwinek.

Żelazo Jest 7 produktów.
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów

Produkty

Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów

Żelazo. Suplementy diety – jaka jest jego rola w organizmie?

Składniki mineralne dają gwarancję rozwoju, zdrowia oraz zdolności reprodukcji, dlatego też ich obecność jest kwestią tak istotną. Stanowią mniej więcej 4% masy ciała, a z 46 składników mineralnych blisko 30 to pierwiastki niezbędne do życia. Na niniejszej stronie proponujemy Państwu suplementów diety z żelazem, który może przynieść szereg korzyści zdrowotnych dla naszego organizmu. Niestety, ludzki organizm nie zawsze jest w stanie wytwarzać niezbędne minerały we własnym zakresie i w niezbędnej ilości.

Dlaczego jeszcze warto zażywać suplementy żelaza? Pierwiastek ten jest składnikiem mioglobiny, czyli białka znajdującego się w mięśniach. Białko to umożliwia mięśniom pobieranie z krwi niezbędnego tlenu. Co więcej, żelazo znaleźć można także w enzymach tkankowych, umożliwiając jednocześnie ich działanie. Wpływa ono także na metabolizm cholesterolu oraz sprzyja detoksykacji szkodliwych substancji znajdujących się w wątrobie.

Skutki niedoboru żelaza

Niedobór żelaza najczęściej spowodowany jest dość niską przyswajalnością tego minerału lub też zaburzeniami procesu wchłaniania. Pomocna w przypadku tego problemu może okazać się witamina C zwiększająca absorpcję żelaza nawet trzykrotnie. Żelazo jest bardzo dobrze wchłaniane z mięsa, jednak istnieje kilka składników, które mogą przyczynić się do znacznie niższej jego przyswajalności. Są to między innymi: kawa, czerwone wino, herbata, jak i wyroby mleczarskie. Jeżeli również i Państwo cierpią na niedobory tego minerału, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą suplementów żelaza. Gwarantujemy szeroki wybór oraz produkty pochodzące wyłącznie od najlepszych producentów.