Phoenix NEUROVITS B6 B12 FOLIC ACID 120 tabletek

Nowy produkt

25,98 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

- SUPLEMENT DIETYPHOENIX NEUROVITS  B6 + B12, kwas foliowy 120 tabletek

Dzienna porcja produktu do spożycia (zalecana przez producenta): 1 tabletka (podczas posiłku)

Data minimalnej trwałości: 04.2020

Neuro Vitamins (Neurovits, Neuro Vits) zawierają formułę o dużej wytrzymałości na B12 i Metylo-Folian metylu, a także P-5-P, biologicznie dostępną formę witaminy B6. Zaprojektowany w celu obniżenia poziomu homocysteiny i optymalnego stanu zdrowia układu nerwowego.

Fosforan metylu (L-5-MTHF, L-5-metylotetrahydrofolian) Jest koenzymową formą ważnej witaminy kwasu foliowego. Przy normalnym kwasie foliowym konwersja musi odbywać się poprzez procesy biochemiczne w jelitach i wątrobie, aby przekształcić się w 5 MTHF, proces, którego niektóre osoby nie są w stanie osiągnąć z powodu zaburzeń czynności jelitowych lub wątroby. Dzięki swojej bioaktywnej formie 5 MTHF przewyższa inne formy suplementacji kwasem foliowym, gwarantując wchłanianie i przezwyciężając nieskuteczność jaką niektórzy mogą mieć z kwasem foliowym. Ze względu na metylację 5 MTHF może działać jako donor metylowy, przekształcając homocysteinę aminokwasu w metioninę. Homocysteina jest biologicznym markerem ryzyka chorób sercowo-naczyniowych, które zmniejszają zarówno metylowy, jak i metylowy B12. Methyl Folic jest zalecany zarówno kobietom, jak i mężczyznom, którzy pragną poprawić jakość komórek zarówno plemników jak i komórek jajowych. Stosowanie w czasie ciąży jest również zalecane w celu zmniejszenia częstości występowania niskiej masy urodzeniowej i wad cewy nerwowej.

Witamina B12 to rozpuszczalna w wodzie witamina, która utrzymuje zdrowe komórki nerwowe i czerwone krwinki. Odpowiada za sprawne funkcjonowanie kilku krytycznych procesów ciała. Możliwe jest, że organizm rozwinie niedobór witaminy B12. Ten niedobór jest zwykle zgłaszany z objawami zmęczenia. Ścisli wegetarianie, osoby pijące i palące, kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz osoby starsze zwykle wymagają suplementów witaminy B12. Czasami nasze ciało, głównie nasz układ trawienny, nie jest w stanie wchłonąć tej witaminy. Może się to zdarzyć, gdy dana osoba ma niedokrwistość złośliwą, celiakię, chorobę Leśniowskiego-Crohna, wzrost bakterii w jelicie cienkim lub pasożyt. Osoby cierpiące na te schorzenia mogą również potrzebować suplementów witaminy B12. Niedobór witaminy B12 może powodować wiele chorób, takich jak niedokrwistość, zmęczenie, osłabienie, zaparcia, utrata apetytu, utrata masy ciała, depresja, słaba pamięć, bolesność jamy ustnej, astma, problemy ze wzrokiem i mała liczba plemników. Metylkobalamina jest biologicznie aktywną postacią witaminy B12, gotową do użycia przez tkanki i komórki. Metylkobalamina jest wykorzystywana przez ciało znacznie wydajniej niż cyjanokobalamina i ma znacznie więcej retencji przez organizm po suplementacji. Metylokobalamina jest stosowana głównie przez wątrobę, mózg i układ nerwowy i powinna być pierwszą formą witaminy stosowaną podczas próby optymalizacji poziomów witaminy B12 i poprawy stanu zdrowia układu nerwowego i układu sercowo-naczyniowego. Choć droższa forma witaminy B12, Metyl B12 może okazać się znacznie tańszą wersją

P-5-P (pirydoksal-5'-fosforan lub P5P) jest bioaktywną lub koenzymową formą witaminy B-6. P5P jest naturalną postacią B6, która jest wydajnie wykorzystywana do różnych funkcji, w tym do wzrostu i naprawy mięśni, funkcji neuroprzekaźników i metabolizmu energetycznego. P5P jako koenzym uczestniczy również w wielu reakcjach chemicznych i katalizuje konwersję wielu substancji w organizmie. P5P odgrywa ważną rolę w budowaniu i rozkładaniu aminokwasów z jednej formy do drugiej. P5P ma zdolność obniżania poziomu homocysteiny w organizmie, aminokwasu, który jest potencjalnym czynnikiem ryzyka choroby sercowo-naczyniowej, poprzez obniżenie poziomu metioniny. Metionina jest wykorzystywana do produkcji homocysteiny, a dzięki jej zmniejszeniu P5P może chronić organizm przed chorobą wieńcową, nadciśnieniem i chorobą naczyń mózgowych. Suplementacja P5P może również poprawić funkcję mózgu, szczególnie u osób z autyzmem. Uważa się, że osoby z autyzmem nie są dobre w przetwarzaniu witaminy B6 w aktywnej formie P5P. Przyjmując P5P i unikając potrzeby przekształcania normalnego B6 w jego aktywną postać przez wątrobę, obserwuje się poprawę w zakresie poznania i interakcji społecznych. Może nawet odgrywać rolę w zapobieganiu chorobie Parkinsona i Alzheimera poprzez redukcję homocysteiny

- PRODUCENT

W świecie, w którym jesteśmy otoczeni przez masę nowych produktów, Phoenix Nutrition podjęła inną drogę poprzez tworzenie produktów podstawowych, które spełniają oczekiwania bez zawyżania ceny. Nie używamy zbędnych składników, by nazwać swój skład "zastrzeżoną mieszanką", która nie wnosi nic nowego do suplementacji.

Produkty są wytwarzane w najnowocześniejszych zakładach produkcyjnych z siedzibą w Wielkiej Brytanii, według standardów ISO 9001: 2008 oraz wytycznych GMP. Używamy najwyższej jakości surowców, od sprawdzonych dostawców. Każde partia jest badana i analizowana pod kątem autentyczności oraz potencjalnego zanieczyszczenia.

Wierzymy, że dobry produkt obroni się sam, używamy prostego etykietowania oraz pakujemy nasze produkty w wygodne opakowania foliowe przeznaczone do kontaktu z żywnością. Sprzedajemy produkty z pasji, a nie z trendu który ostatnio został zaobserwowany na wielu rynkach.

 

- UWAGI

Produkt został zoptymalizowany pod względem bezpieczeństwa zastosowanych składników pomocniczych. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Przeciwwskazania: Nie stosować w przypadku nadwrażliwości lub uczulenia na którykolwiek ze składników preparatu.